Kategorie

Reklama

Informacje

Maszyna elektrostatyczna


659,00zł brutto

PR1

Dodaj do schowka


< MASZYNA ELEKTROSTATYCZNA
Pomoc wykorzystywana jest w efektownych doświadczeniach, w których wymagane jest: wysokie napięcie, iskra i omawiane są ich właściwości:
*działanie iskry, cieplne *działanie iskry, jonizacyjne *działanie płomienia, *rozmieszczenie ładunków na powierzchni przewodnika, *działanie ostrzy, *linie sił pola elektrycznego, *efekty świetlne w ciemności, *doświadczenia z rurką próżniową.
Maszyna elektrostatyczna zbudowana jest z dwóch izolowanych tarcz, które za pomocą korbki i przekładni obracamy w przeciwnych kierunkach. Na zewnętrznej stronie tarczy są nałożone aluminiowe segmenty. Na osi obrotu tarcz z obu stron są umocowane metalowe pręty, zaopatrzone na końcach w metalowe szczotki, które dotykają segmentów aluminiowych. Na wysokości poziomej średnicy tarcz umocowane są zgięte pręty, opatrzone ostrzami (tzw., grzebieniami), które są zwrócone do obu tarcz, ale nie dotykają ich. Ostrza te zbierają ładunki, doprowadzone do iskrownika, który stanowią dwie kulki na prętach metalowych opatrzonych ebonitowymi uchwytami. Kulki iskrownika są połączone z dwiema wewnętrznymi okładkami butelki lejdejskiej. Okładki zewnętrzne tych butelek są połączone prętem poziomym. Podczas obracania tarczy powstają ładunki, które są zbierane przez grzebienie, dzięki czemu powstaje duża różnica potencjałów, co w efekcie powoduje przeskok iskry.

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty

GreenMouse.pl - sklepy internetowe